Każde zdarzenie w moim życiu dzieje się po coś. Każde zdarzenie dzieje się po to by uszlachetnić moje ja, po to bym w pełni była sobą.

Nadawanie znaczenia

Kiedy czarny kot przebiegł Ci drogę, twoja głowa podpowiada Ci, że należy oczekiwać pecha. Więc w następstwie w drodze do celu pojawiają się korki, same czerwone światła, nieżyczliwi kierowcy, brak miejsc parkingowych i cały szereg zdarzeń.

Kiedy znajdujesz czterolistną koniczynę twoja głowa podpowiada Ci, że spotka Cię szczęście. Więc też tak interpretujesz wszelkie przyszłe zdarzenia: sąsiad mówi grzecznie dzień dobry, samochód zatrzymał się na przejściu by Cie przepuścić, sprzedawczyni w sklepie podała Ci dobry towar, wygrałeś 10zł na loterii.

A przecież kot to kot, a koniczyna to koniczyna. To TY nadałeś im znaczenie. To Ty zacząłeś zwracać uwagę na wszystkie wydarzenia w szczególny sposób, po to by móc je przypisać zgodnie z oczekiwaniami.

Każde wydarzenie Twojego życia jest zdarzeniem neutralnym. Zdarzenie to tylko zdarzenie, to Ty kolorujesz je emocjami. To Ty zabarwiasz dany incydent w odcieniach: bieli, szarości lub czerni. To Ty przez pryzmat wierzeń, przekonań nadajesz mu znaczenie. Wszystko co na dany moment jest twoją prawdą absolutną (przekonaniem) ma głęboki wpływ na postrzeganie zachowań, wydarzeń, otoczenia. A teraz wyobraź sobie co by było gdyby każde z tych wydarzeń pomalować kolorami tęczy?

Zróbmy założenie.

Straciłeś właśnie wszystkie pieniądze, nieważne jak to się stało. To czarny dzień twoje życia. Plama, której trudno się pozbyć, obciążenie psychiczne dla ciebie i twojej rodziny. W większości przypadków ogromny stres, który spowodowany jest wydarzeniem uniemożliwia „normalne” funkcjonowanie na co dzień.

Czy jest możliwe pomalowanie tego wydarzenia w kolorach tęczy?

Spytaj siebie:

Czego to wydarzenie mnie uczy? Jakie mogę dostać teraz lekcje na przyszłość?

Wobec wszystkiego co Ci się przydarza możesz albo winić cały świat lub winić samego siebie lub sobie współczuć lub traktować to jako prezent. Wszystko może być albo okazją do głębszego poznania siebie lub przeszkodą zamykająca wszelkie działania.

„Życie da Ci takie doświadczenie, które jest najbardziej przydatne dla rozwoju Twojej świadomości.”

E. Tolle

To w jaki sposób żyłeś wcześniej, w jaki sposób myślałeś, a co najważniejsze: jakie miałeś przekonania wywołało lawinę zdarzeń, które doprowadziły do omawianego tu bankructwa. Każde zdarzenie jednak pozwala coś przepracować, dokonać zmiany w sobie oraz przetransformować przekonania tak aby kolejne wydarzenie były mniej drastyczne.

Więc odbierz swój prezent i odkryj to co nie funkcjonuje dla ciebie korzystnie. Możesz to zmienić. Tak, możesz to zmienić tak aby ta część ciebie stała się dla ciebie wysoce energetyczną maszyną dającą plony w postaci pożądanych zdarzeń (np. w tym przypadku umiejętności zarabiania czy inwestowania.)

Kiedy twoje wnętrze odzwierciedla piękno jakie jest w tobie, twoja rzeczywistość jest dla ciebie łaskawa. Kiedy ty sam jesteś dla siebie łaskawy i pozwalasz sobie zauważać wewnętrzny proces nadawania znaczenia różnym zdarzeniom, będziesz w stanie szybko zatrzymać niechciane myśli i zmienić przekonania na tyle by ci służyły, by współgrały z twoim najbardziej ekscytującym wyobrażeniem twojej rzeczywistości.

Już wkrótce: Warsztat Technika Kreacji 

Szczegóły

25-26 lipiec Katowice

29-30 sierpień Kraków

W programie min.

  • Odkrywanie hamujących decyzji podjętych pod wpływem doświadczeń
  • Transformacja przekonań na takie, które wspomagają dążenie do realizacji zamierzeń
  • Wyciszenie negatywnych emocji związanych z hamującymi decyzjami oraz przekonaniami

Szczegóły