Czy znasz taki stan, w którym odczuwasz tylko pozytywne emocje, lekką ekscytację, czujesz przepływ pozytywnej energii oraz inspirujących myśli? Niektórzy nazywają taki stan: błogostanem. Można go osiągnąć od czasu do czasu i faktycznie jest błogosławieństwem dla naszego ciała, umysłu i ducha. Harmonia bowiem, powoduje prawidłowe funkcjonowanie wszystkich trzech poziomów.

W jakich warunkach możesz ją osiągnąć?

W normalnych warunkach jest to dość trudne, gdyż liczy się umiejętność, której zazwyczaj nie posiadamy. Jest to niezwykły dar silnej koncentracji. Taka koncentracja pozawala na odcięcie się od zewnętrznego świata i wejść w swój, wewnętrzny. Jeśli nie jesteś w stanie na tyle się skupić by nie docierały do ciebie sygnały z zewnątrz, jedynym wyjściem jest przebywanie w spokojnym, przyjaznym dla ciebie miejscu.

Co jeszcze trzeba mieć w sobie?

Bardzo ważne jest, aby ów spokój zagościł w Twoim wnętrzu. Stres, niepokój, smutek czy poczucie winy nie pozwalają na osiągnięcie istotnej dla sprawy równowagi. Jedynie oczyszczenie się z negatywnych emocji pozwoli, by pozytywna energia ogarnęła twoje ciało. Harmonia potrzebuje równowagi, a tą możesz uzyskać oddając się relaksacji. Jednak sam relaksacja nie wystarcza, gdyż w harmonia to coś więcej, to coś magicznego.

Czym jest magia w harmonii?

Magia w harmonii to element duchowy, który możesz uzyskać na poziomie świadomości swojej istoty. Magiczne są te stany, w których niemal wznosisz się nad ziemią mając poczucie lekkości, niebytu, odprężenia i spokoju. Magiczne jest to, że myśli są płynne i harmonijne. Ta chwila to stan wzniosłej radości życia, która promieniuje jasnym światłem na zewnątrz.

Co więc może spowodować stan harmonii?

Odpowiednie otoczenie, to jeden z czynników, jednak nigdy nie uzyskasz tego stanu bez wewnętrznego świadomego uczucia szczęścia. Tylko człowiek szczęśliwy ze sobą, pewny siebie, silny i polegający na sobie może uzyskać stan harmonii. Istotna przy tak silnym charakterze jest pokora i niezachwiana wiara w drogę, którą podążasz zwłaszcza w momentach trudnych, momentach, które wydają się być nie do pokonania lub są niejasne, zwodnicze, frustrujące czy raniące. Jeśli żyjesz w pełnej zgodzie ze sobą, nic nie powinno zachwiać twoim spokojem.

Co mogę zrobić aby to mieć?

Cóż, znów powtórzę: pracować nad sobą. Poszukiwać w sobie tych miejsc, które działają kojąco. Bardzo często niezbędny jest coaching, który stanowi początek na drodze prawdziwych przemian. Narzędzia, które otrzymujesz w czasie coachingu, a zwłaszcza niezwykła umiejętność rozmowy z własną podświadomością, pozwoli Ci na łatwe obserwowanie swoich zachowań i eliminowanie tych, które nie pozwalają Ci uzyskać prawdziwego wewnętrznego spokoju. Harmonia to tak piękny stan, że warto pracować nad sobą by uzyskać w życiu magię, która dodaje sił witalnych i poczucia szczęścia.