Umysł wymaga ciągłej pracy, bo choć jest to niesamowite narzędzie, to pozostawione samemu sobie łapie niebezpieczne wirusy niczym niezabezpieczony programem antywirusowym komputer.

Podświadomość jest jak biała karta, która zapisuje się najczęściej bez udziału świadomego umysłu, który kontroluje i selekcjonuje zapisywane informacje. Aby twoja głowa była twoim sprzymierzeńcem w kreowaniu własnej rzeczywistości należy oczyścić ją z niechcianych wirusowych programów.

Oczyszczenie następuje przez uświadomienie sobie destrukcyjnych przekonań, które wdrukowały się w rożny sposób i przy różnych okazjach do twojej głowy. Ich automatyczne działanie na poziomie nieświadomości wpływa na twoje wybory, a te skutkują niechcianymi rezultatami.

Uświadomienie następuje wtedy gdy jesteś otwarty na współprace z twoim wyższym JA, z twoja podświadomością oraz energią serca. Otwarcie się jest niezbędne, aby owa współpraca przebiegała bez zakłóceń. Jest wiele sposobów na to by uświadomić sobie swoje przekonania. Bardzo skutecznym narzędziem jest coaching.

Kolejnym znakomitym narzędziem jest zadawanie sobie pytań w momencie pojawienia się „problematycznych” sytuacji. Sposób ten jednak wymaga ciągłego bycia w stanie świadomości i umiejętności wychwycenia niechcianej myśli lub zachowania. Pytania, które możesz sobie zadawać w owych sytuacjach znajdziesz w artykule: Sztuka zadawania właściwych pytań. Jednak o najważniejszym pytaniu, które powinieneś zadać sobie w takiej chwili przeczytasz w artykule: Technika kreowania własnej rzeczywistości

Inną ciekawą metoda przeprogramowania umysłu są deklaracje i afirmacje. Te wymagają od człowieka sporej dozy cierpliwości i determinacji gdyż powtarzane regularnie zaczynają działać na ogół po kilku tygodniach. Odkrywanie niechcianych przekonań nie zawsze jednak jest łatwe, gdyż niektóre są mocno zakorzenione i ukryte z tego względu czasem mimo czasu i poświęcenia łatwiej jest wprowadzić nowe, lepiej działające programy niż poszukiwać starych „wirusów”.

Nieużywane połączenia neuronowe usychają niczym niepodlewane rośliny. Póki jednak karmisz owe niechciane połączenia neuronowe emocjami, wydarzeniami twoje uzależnienie od nich rośnie i przybiera na sile. Dlatego warto karmić się pozytywnymi bodźcami, które odwracają uwagę od starych nawyków. Te bodźce wybierasz sam, wybierasz takie które najlepiej na ciebie działają. Jeśli zatem spodobają Ci się nagrania umieszczone poniżej zapraszam do codziennego korzystania. Narzędzia te są jednym z elementów celowej pracy nad sobą aby móc świadomie kreować swoje otoczenie.

Te i inne narzędzia związane z kreowaniem własnej rzeczywistości znajdziesz już wkrótce na naszych warsztatach. Sprawdź