Każdy człowiek ma marzenia. Każdy już jako dziecko w skrytości serca pragnie spełnienia bycie „kimś” lub posiadania „czegoś”. Najczęściej obawiamy się dzielić tymi marzeniami ze względu na strach przed reakcją bliskich ale one wciąż w nas są. Z wiekiem często niestety uważane są jako dziecinne mrzonki, które nie warte są przemyśleń. A jeśli jest inaczej, a jeśli właśnie te dziecięce marzenia mają największy sens, jeśli to one są kwintesencją i źródłem tego czego naprawdę chcesz? Dziecko ma niesamowitą intuicję, potrafi rozróżnić dobre i złe intencje, nie mając o tym pojęcia. Są czystym, niezakłóconym źródłem energii, która w niepohamowany sposób wydobywa się na zewnątrz. Niestety to my dorośli odbieramy dziecku ten dar i odzieramy z marzeń. Kiedy zaczynasz się przyglądać bez reakcji działaniom dziecka zrozumiesz, że to całkowicie inne działanie niż twoje.

Więc co się dzieje z tym marzeniami? Dlaczego jest tak, że nie potrafisz ich spełniać lub spełniasz tylko niewielką ich część? To dość oczywiste. Zbyt wiele barier i tak zwanego logicznego myślenia pojawia się na Twojej drodze. Związane jest to z doświadczeniami osób w naszym otoczeniu. Obserwując zmagania innych dochodzimy z czasem do wniosku, że dane nam jest zwykłe, szare życie, którym zadowala się większość. Dlaczego więc mielibyśmy być inni i spełniać nasze własne marzenia? Jednak są ludzie, którzy nie pozwalają sobie na wpływ otoczenia i bez względu na wszystko potrafią iść własna drogą. Są jak koty, które poszukują swoich ścieżek, szlaków, które wiodą ich do wyznaczonych celów, popartych pragnieniem zrealizowania dziecięcych marzeń. Czym oni się różnią od innych przeciętnych ludzi? Wiarą. To wiara w osiąganie i we własne siły pozwala im na parcie do przodu mimo lęku, mimo ograniczającego środowiska, mimo barier i mimo trudów napotkanych po drodze.

Jak zatem stać się dzieckiem i zacząć wierzyć w swoje marzenia?

Ciekawość dziecka polega na tym, że interesuje się wszystkim i zadaje pytania. Czy wyobrażasz sobie teraz, że możesz zacząć udawać, że czegoś nie wiesz i przyglądać się rzeczom i sprawom tak, by były dla Ciebie nowością? To całkiem nowe spojrzenie na otaczający świata daje świeżość pomysłów, a co ważniejsze pozwala na rekonstrukcję myślenia dziecka. Z takim podejściem jest niemal niemożliwe żeby się zamknąć na realizację marzeń i rezygnować z tego co bliskie, z postanowień, z celów, z działania. To ćwiczenie powinno uzmysłowić Ci jaka jest siła nieograniczonego myśleniem podejścia do życia. Właśnie taką siłę mają w sobie wszelcy wynalazcy, kreatorzy nowych trendów i twórcy sztuki. Bez ograniczeń w swojej głowie i z dużym zapałem potrafią zrobić to co sobie postanowią, nawet jeśli na dany moment nie ma odpowiednich rozwiązań.

Czego więc Ci potrzeba teraz?

Zmiany nastawienia, zmiany nawyków. Jeśli lubisz odkładać działania na później, jeśli widzisz tylko przeszkody, jeśli twoje otoczenie potrafi szybko Cię przekonać do tego, iż Twój pomysł jest niemożliwy do zrealizowania to przed Tobą długa droga do zmian. Jednak oczywiście wszystko jest możliwe, powtórzę: wszystko jest możliwe. Zmiany, które prowadzą do ułatwienia nam podejmowania decyzji staja się nowymi pożądanymi nawykami, dlatego, że ułatwiają znacznie realizację postanowień, celów i marzeń. Ogólnie wszystko staje się możliwe i całkiem proste. Nic Cię nie blokuje i czujesz się z tym niewiarygodnie dobrze. W swoim zaciszu domowym możesz ćwiczyć do woli, zamieniając percepcje zablokowanego człowieka licznymi barierami na dziecięca ciekawość popartą intuicją i motywacją do poznawania oraz działania. Możesz też przyspieszyć ów proces poddając się coachingowi lub biorą udział w szkoleniach. Wybór należy do Ciebie. Powodzenia w odkrywaniu siebie.