pf_1414492220  Time Line Therapy jest terapią, pochodną hipnozy, jednak z cala pewnością nie jest hipnozą. Ponieważ jest znacznie mniej znana od pozostałych terapii zdarza się, że jej skuteczne działanie poddawane jest pod wątpliwość. Faktem jest to, że co raz liczniej metoda ta jest wykorzystywana w procesie coachingu. Jej nieocenione, pozytywne działanie pozwala tysiącom ludzi stanąć na nogi i żyć szczęśliwie.

Bez względu na to czy w to wierzysz czy nie, prawdopodobnie zgodzisz się ze mną, że w dużej mierze to jak układa się Tobie teraz w życiu, jest zależne od tego, co działo się w nim w przeszłości. Wcześniejsze niepowodzenia lub powodzenia kształtują Twoją drogę w każdym aspekcie istnienia od biznesu, rodziny po relacje

Każdy ma swoją linię czasu, dokładniej jest to sposób kodowania i przechowywania w podświadomości wspomnień z przeszłości. Dzięki linii czasu jesteś w stanie odróżnić przeszłe wspomnienia od marzeń na temat przyszłych zdarzeń, jednak jest to proces którego rzadko jesteś świadom gdyż dzieje się on na poziomie podświadomym.

Ideą Time Line Therapy jest specjalny rodzaj sugestii, która pozwala cofnąć się do wydarzenia związanego z pierwotną przyczyną negatywnych emocji.

Wydarzenia z przeszłości są jak autopilot w Twojej głowie. Sesja Time Line ma za zadanie zmienić ich znaczenie na tyle, że rozcieńcza niejako gorzką esencję ich konsekwencji czyli negatywne emocje, które mają wpływ na życie i sprawia, że budujesz całkiem nową rzeczywistość, bardziej świadomą i celową.

W czasie sesji klient wprowadzony zostaje w stan relaksu. Coach spełnia role przewodnika na drodze w przeszłość i z powrotem. Po dobrze wykonanej podróży następuje natychmiastowa zmiana refleksji na temat zdarzeń związanych z daną emocją.

Jest wiele korzyści z techniki, której autorem jest Tad James.

Zmiana znaczenia pierwszego zdarzenia, może spowodować nie tylko neutralizację negatywnych emocji ale również usunąć przyczynę podjęcia ograniczającej decyzji, co powoduje zmiany we wszystkich wydarzeniach mających miejsce w Twoim życiu związanych z tymi emocjami czy decyzjami w sposób łatwy i szybki.

Najważniejszą korzyścią tej techniki jest kształtowanie przyszłości, generując obrazy, towarzyszące temu emocje i doświadczenia. Proces tworzenia własnej przyszłości jest równie potężny jak proces zaangażowania w uwalnianie negatywnych emocji i usuwanie ograniczających decyzji. Wszystkie te czynności kształtują nową, lepszą czyli pożądaną przyszłość klienta.

Jeśli jesteś zainteresowany/a terapią przejdź do zakładki Coaching