Oto trzy różne obrazki. Aby dostrzec co na nich jest należy spojrzeć na nie z różnych perspektyw. Pamiętaj, że czasem też możesz patrzeć z czegoś…

zagadka10

rozwiązanie

Przedstawione niżej trzy zegary wskazują nazwę pewnej stolicy. Czy potrafisz złamać zastosowany szyfr pamiętając o tym, że doba ma 24 godziny? O jakie miasto chodzi?

zagadka6

rozwiązanie

Wyobraź sobie, że własnie wprowadzasz się do nowego domu. Przy wejściu do garażu odkrywasz trzy przyciski. Niestety stojąc przy przyciskach, nie jesteś w żaden sposób w stanie sprawdzić, czy żarówka w garażu jest włączona czy też nie. w jaki sposób możesz sprawdzić który z przycisków włącza światło, udając się do garażu tylko raz?

zarowka14_(www.e-gify.pl)

rozwiązanie

Jak u Ciebie z liczeniem w pamięci? Czy potrafisz znaleźć drogę z dowolnego kwadratu w górnym rzędzie do dowolnego kwadratu w dolnym, przechodząc wyłącznie przez liczby podzielne przez 3. Ukośne ruchy są zabronione.

zagadka4

rozwiązanie

 

Wiemy, że liczby mogą posłużyć nam do określenia czasu. Czy potrafisz jednak przekształcić poniższy ciąg liczb w komunikat wypowiadany przez mówiący zegar?

Narysuj jedną linię, dzięki której poniższe liczby zmienią się w określenie czasu.

 

zagadka1

rozwiązanie

Michał grał w grę komputerową. W pewnym momencie na ekranie pojawił się znak przedstawiony poniżej. Michał zrozumiał, że musi złamać kod, który będzie tłumaczyć te nieprawdopodobne odległości. Czy możesz pomóc mu rozszyfrować wiadomość i określić jak daleko w tej grze leży Gdańsk?

znak

rozwiązanie

Chcesz otrzymywać informacje o nowych łamigłówkach?

Wpisz się na newsletter


Email :
Imię :
Nazwisko :